APA Green / Publikacje

 • Konferencja 'Biura XXI wieku'

  Konferencja 'Biura XXI wieku'20.06.2017, 09:56

  Konferencja „Biura XXI wieku” zorganizowana przez Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Budownictwa Zrównoważonego 16 maja 2017 r. w hotelu Westin w Warszawie, była okazją do szczegółowej analizy najważniejszych korzyści wynikających z wdrożenia nowoczesnych rozwiązań w budownictwie.

  Czytaj więcej »
 • Akustyka w budynkach

  Akustyka w budynkach11.07.2016, 15:23

  W Pałacu Prymasowskim w Warszawie 12 maja 2016 odbyła się konferencja branżowa poświęcona projektowaniu budynków pod kątem spełniania wymagań akustycznych i ochrony przed hałasem. Zagadnienia dotyczyły budynków mieszkalnych, biurowych, szkolnych oraz obiektów o podwyższonych wymaganiach akustycznych, jak np. sale koncertowe.

  Czytaj więcej »
 • Jakość budynku, energia, klimat, komfort – Konferencja Muratora 2015

  Jakość budynku, energia, klimat, komfort – Konferencja Muratora 201505.07.2016, 11:35

  Podczas konferencji Murator „Jakość budynku, energia, klimat, komfort” która odbyła się w Warszawie 4 i 5.11.15 dyrektor Agnieszka Kalinowska-Sołtys wzięła udział w panel dyskusyjny na temat „Wpływ klimatu wewnętrznego na zdrowie i jakość życia użytkowników budynków” gdzie opowiadała na pytania dotyczące problemów związanych z akustyką w budynkach użyteczności publicznej i negatywnym odziaływaniu hałasu na zdrowie i jakość pracy użytkowników.

  Czytaj więcej »
 • LEED Platinum dla projektu Alchemia III i IV

  LEED Platinum dla projektu Alchemia III i IV18.05.2016, 10:18

  Miło nam poinformować że projekty budynków III i IV etapu Alchemii zostały precertyfikowane w LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji. Otrzymały one po 87 punktów (na 110 możliwych) w ramach LEED v2009 for Core and Shell, osiągając najwyższy poziom oceny – Platinum.

  Czytaj więcej »
 • Smart Buildings & Smart Cites

  Smart Buildings & Smart Cites27.10.2015, 14:27

  Podczas konferencji Smart Buildings & Smart Cites, która odbyła się w Warszawie 21.10.15 dyrektor Agnieszka Kalinowska-Sołtys poprowadziła bardzo interesujący panel dyskusyjny na temat roli projektantów, developerów i samorządów w kształtowaniu przestrzeni miejskiej.

  Czytaj więcej »
 • LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii

  LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii25.08.2015, 11:40

  Projekt kolejnego etapu inwestycji Alchemia, którego budowa rozpocznie się już za kilka miesięcy, został wyróżniony przez prestiżową, amerykańską organizację US Green Building Council. Inwestor otrzymał potwierdzenie przejścia wstępnego etapu w systemie certyfikacji LEED FOR CORE & SHELL 2009.

  Czytaj więcej »
 • LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii

  LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii11.12.2014, 10:13

  Projekt kolejnego etapu inwestycji Alchemia, którego budowa rozpocznie się już za kilka miesięcy, został wyróżniony przez prestiżową, amerykańską organizację US Green Building Council. Inwestor otrzymał potwierdzenie przejścia wstępnego etapu w systemie certyfikacji LEED FOR CORE & SHELL 2009. Alchemia II uzyskała najwyższą do tej pory ocenę punktową w Polsce – pisze portal media.alchemia.gda.pl.

  Czytaj więcej »
 • Zielone Biura

  Zielone Biura30.09.2014, 16:14

  Zubożenie zasobów naturalnych ziemi, efekt cieplarniany spowodowanym nadmiernym rozwojem cywilizacyjnym, postępująca degradacja środowiska wynikającej z nieracjonalnych działań ludzi wobec natury, zanieczyszczenie środowiska… itp to hasła które często słyszymy w mediach.

  Czytaj więcej »
 • Trudna walka i moc eko

  Trudna walka i moc eko04.04.2014, 14:55

  W pracy architekta jest coraz mniej kreatywności. Staramy się o nią walczyć, ale muszę przyznać, że nie jest to łatwe. W cenie jest maksymalizacja powierzchni, dbałość o koszty inwestycji i certyfikacja. Piękno architektury oddala się gdzieś na koniec tej listy - mówi Agnieszka Kalinowska-Sołtys - dyrektor w pracowni APA Wojciechowski Architekci.

  Czytaj więcej »
[1] [2] [3]       następna strona

Projekty

więcej »