APA Green / Publikacje

 • LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii

  LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii25.08.2015, 11:40

  Projekt kolejnego etapu inwestycji Alchemia, którego budowa rozpocznie się już za kilka miesięcy, został wyróżniony przez prestiżową, amerykańską organizację US Green Building Council. Inwestor otrzymał potwierdzenie przejścia wstępnego etapu w systemie certyfikacji LEED FOR CORE & SHELL 2009.

  Czytaj więcej »
 • LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii

  LEED dla drugiego etapu gdańskiej Alchemii11.12.2014, 10:13

  Projekt kolejnego etapu inwestycji Alchemia, którego budowa rozpocznie się już za kilka miesięcy, został wyróżniony przez prestiżową, amerykańską organizację US Green Building Council. Inwestor otrzymał potwierdzenie przejścia wstępnego etapu w systemie certyfikacji LEED FOR CORE & SHELL 2009. Alchemia II uzyskała najwyższą do tej pory ocenę punktową w Polsce – pisze portal media.alchemia.gda.pl.

  Czytaj więcej »
 • Zielone Biura

  Zielone Biura30.09.2014, 16:14

  Zubożenie zasobów naturalnych ziemi, efekt cieplarniany spowodowanym nadmiernym rozwojem cywilizacyjnym, postępująca degradacja środowiska wynikającej z nieracjonalnych działań ludzi wobec natury, zanieczyszczenie środowiska… itp to hasła które często słyszymy w mediach.

  Czytaj więcej »
 • Trudna walka i moc eko

  Trudna walka i moc eko04.04.2014, 14:55

  W pracy architekta jest coraz mniej kreatywności. Staramy się o nią walczyć, ale muszę przyznać, że nie jest to łatwe. W cenie jest maksymalizacja powierzchni, dbałość o koszty inwestycji i certyfikacja. Piękno architektury oddala się gdzieś na koniec tej listy - mówi Agnieszka Kalinowska-Sołtys - dyrektor w pracowni APA Wojciechowski Architekci.

  Czytaj więcej »
 • Debata na temat Barier w rozwoju budownictwa energooszczędnego

  Debata na temat Barier w rozwoju budownictwa energooszczędnego20.11.2013, 08:42

  Pół tysiąca gości i ponad 100 ekspertów polskich i zagranicznych wzięło udział w III konferencji Future4Build. Wydarzenie to, jak co roku, zgromadziło naukowców, architektów, specjalistów, firmy i inwestorów, zainteresowanych zielonym budownictwem. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się pod hasłem zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020.

  Czytaj więcej »
 • BREEAM Very Good dla Factory Warszawa Annopol

  BREEAM Very Good dla Factory Warszawa Annopol20.09.2013, 13:38

  Miło nam poinformować że w dniu 9 września 2013 budynek zaprojektowany przez APA Wojciechowski Architekci, otrzymał ostateczny certyfikat BREEAM Very Good, dla budynku. Factory Warszawa Annopol to pierwszy obiekt handlowym w kraju, który już na etapie projektowania otrzymał certyfikat BREEAM (15.04.2011).

  Czytaj więcej »
 • Zielone budynki oszczędzają pieniądze

  Zielone budynki oszczędzają pieniądze22.05.2013, 11:07

  Nowe trendy w projektowaniu wymuszają na architektach zmianę podejścia do projektowania i poszerzenie dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności o zupełnie nowe zagadnienia, nie brane wcześniej pod uwagę. Przykładem komercyjnej zabudowy biurowej, wdrażającej „zielone” rozwiązania jest powstający przy ulicy Łopuszańskiej w Warszawie zespół budynków biurowych The Park.

  Czytaj więcej »
 • Platynowa Alchemia

  Platynowa Alchemia05.02.2013, 10:32

  Bardzo istotna w przypadku Alchemii była właśnie praca zespołowa. Pozwoliła ona najlepszą koordynację, wspólny dobór odpowiednich rozwiązań oraz konsekwentne wdrażanie zasad budownictwa zrównoważonego.

  Czytaj więcej »
 • Każdy projekt jest inny

  Każdy projekt jest inny20.12.2012, 11:10

  Znajomość zagadnień zrównoważonego rozwoju staje się nieodzowna w pracowniach architektonicznych XXI wieku. O „zielonych budynkach” i praktyce ich projektowania rozmawiamy z arch. Agnieszką Kalinowską-Sołtys z warszawskiej pracowni architektonicznej APA Wojciechowski.

  Czytaj więcej »
poprzednia strona[1] [2] [3]       następna strona

Projekty

więcej »