Aktualności

 • Debata na temat Barier w rozwoju budownictwa energooszczędnego

  Debata na temat Barier w rozwoju budownictwa energooszczędnego19.11.2013, 21:48

  Pół tysiąca gości i ponad 100 ekspertów polskich i zagranicznych wzięło udział w III konferencji Future4Build. Wydarzenie to, jak co roku, zgromadziło naukowców, architektów, specjalistów, firmy i inwestorów, zainteresowanych zielonym budownictwem. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się pod hasłem zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020.

  Czytaj więcej »
 • Nasza firma ma już 20 lat!

  Nasza firma ma już 20 lat!06.11.2013, 09:01

  W 1982 grupa wiodących polskich architektów stworzyła firmę pod nazwą Autorskie Pracownie Architektury (APA). W tym czasie działaliśmy pod zarządem państwowym, była to bowiem jedyna możliwa forma działalności architektów, umożliwiająca zdobywanie kontraktów projektowych. APA jako grupa była buforem pomiędzy ówczesną komunistyczną władzą a rzeczywistą niezależną działalnością firm.

  Czytaj więcej »
 • Konferencja Future4build już w listopadzie!

  Konferencja Future4build już w listopadzie!08.10.2013, 10:36

  III edycja międzynarodowej konferencji Future4Build, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI to spotkanie, które od 2011 roku odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rozwoju polskiego sektora budowlanego w Polsce w zgodzie ze światowymi standardami. Wydarzenie jest odpowiedzią na sukcesywnie rosnące zainteresowanie inwestycjami, technologiami oraz produktami, które wpływają na zrównoważony rozwój branży budowlanej.

  Czytaj więcej »
 • White Gardens Office Center

  White Gardens Office Center25.09.2013, 15:03

  (Reuters) - Miliarder Roman Abramowicz jest bliski zakupu jednego z największych ekskluzywnych kompleksów biurowych w Moskwie. Cena może nawet dość do 800 milionów dolarów , co było by drugą co do wielkości transakcją biurową w Rosji, doniosły trzy źródła Reuterowi. White Gardens, założenie obejmujące dwa budynki w biznesowej dzielnicy Moskwy, jest drugim etapem kompleksu White Square niedawno kupionego przez rosyjskie firmy O1 Properties za około 1 mld USD.

  Czytaj więcej »
 • BREEAM Very Good dla Factory Warszawa Annopol

  BREEAM Very Good dla Factory Warszawa Annopol20.09.2013, 13:33

  Miło nam poinformować że w dniu 9 września 2013 budynek zaprojektowany przez APA Wojciechowski Architekci, otrzymał ostateczny certyfikat BREEAM Very Good, dla budynku. Factory Warszawa Annopol to pierwszy obiekt handlowym w kraju, który już na etapie projektowania otrzymał certyfikat BREEAM (15.04.2011).

  Czytaj więcej »
 • Inwentaryzacja zabytkowej Elektrowni Powiśle

  Inwentaryzacja zabytkowej Elektrowni Powiśle18.07.2013, 12:29

  Praca architekta w obiektach zabytkowych zaczyna się zawsze od przeprowadzenia pracochłonnej inwentaryzacji wszystkich „cennych” elementów które przetrwały do dnia teraźniejszego ( w tym wypadku okres I i II wojny światowej).

  Czytaj więcej »
 • Diamond Business Park Ursus – Inwestor: AIG Lincoln Sp.z o.o.

  Diamond Business Park Ursus – Inwestor: AIG Lincoln Sp.z o.o.17.06.2013, 11:42

  Budowa zespołu 2 hal dystrybucyjno – magazynowych z modułami sanitarno – socjalnymi z wbudowanymi pomieszczeniami : stacji transformatorowej i rozdzielni NN wraz z budynkami towarzyszącymi – budynkiem biurowym( 3 kond.), wartownią, budynkiem w skład którego wchodzą: pompownia, rozdzielnia SN., pom. transformatora, PZO, pom. telekomunikacyjne, wartownia, oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną (zbiornikiem pożarowym), wewnętrznymi sieciami wodno-kanalizacyjnymi, cieplnymi, gazowymi, energetycznymi i teletechnicznymi, przyłączami zewnętrznymi, wewnętrznym układem drogowym i parkingowym i małymi formami architektonicznym.

  Czytaj więcej »
 • Zielone budynki oszczędzają pieniądze

  Zielone budynki oszczędzają pieniądze22.05.2013, 10:54

  Nowe trendy w projektowaniu wymuszają na architektach zmianę podejścia do projektowania i poszerzenie dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności o zupełnie nowe zagadnienia, nie brane wcześniej pod uwagę. Przykładem komercyjnej zabudowy biurowej, wdrażającej „zielone” rozwiązania jest powstający przy ulicy Łopuszańskiej w Warszawie zespół budynków biurowych The Park.

  Czytaj więcej »
 • Ostatni budynek Arkońska Business Park sprzedany!

  Ostatni budynek Arkońska Business Park sprzedany!16.05.2013, 15:02

  POLSKA Gdański deweloper Torus sprzedał kolejny - ostatni już - budynek wchodzący w skład kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku. Jego nabywcą, tak jak dwóch wcześniejszych, jest fundusz zarządzany przez PZU Asset Management. Starsze biurowce (A3 i A4) fundusz przejął w maju ubiegłego roku.

  Czytaj więcej »
 • Aleksandra Pawłowska o projektowaniu wnętrz

  Aleksandra Pawłowska o projektowaniu wnętrz17.04.2013, 09:46

  Jak to mówią od „ogółu do szczegółu”. Każdy projekt w naszej pracowni przechodzi przez kolejne fazy projektowania. Faza I - zaczynamy od szeroko pojętej – KONCEPCJI. Przedstawiamy wstępną wizję, szkicujemy, rozmawiamy, pertraktujemy...

  Czytaj więcej »
 • Otwarcie Factory Annopol

  Otwarcie Factory Annopol20.03.2013, 15:24

  Factory Warszawa Annopol zostało oficjalnie otwarte 13 marca 2013 r. w dzielnicy Białołęka. To drugie Factory w stolicy. Inwestorem jest firma Neinver. Projekt: APA Wojciechowski Architekci. Generalny wykonawca: Budimex.

  Czytaj więcej »
poprzednia strona[1] ... [8] [9] [10] [11] [12]       następna strona

Projekty

więcej »