Piszą o nas

195-metrowy wieżowiec z restauracją na szczycie, powstanie na Woli

19.02.2016, 09:16

Czwarty najwyższy budynek Warszawy powstanie przy rondzie Daszyńskiego. Wkrótce rozpocznie się budowa wysokiego na 195 metrów wieżowca Skyliner. Będzie gotowy w 2019 r. Zaoferuje usługę rzadką w warszawskich wieżowcach: ogólnodostepną restaurację na ostatnich dwóch piętrach.

(…)- Jesteśmy niesłychanie dumni z tego budynku. To będzie najbardziej elegancki, warszawski wieżowiec - promieniał we wtorek Szymon Wojciechowski, architekt, w którego pracowni powstał projekt wieżowca Skyliner.

195-metrowy budynek powstanie u zbiegu Towarowej i Kasprzaka. - To nie będzie zwykły prostokątny budynek. Geometrię wieży dopracowaliśmy bardzo starannie. Płaszczyzny elewacji zostały przełamane, żeby wizualnie był smuklejszy i ciekawszy do oglądania z różnych kątów - opowiadał Szymon Wojciechowski.

Budynek przypominający starannie oszlifowaną nowoczesną rzeźbę, zwieńczony będzie 30-metrową, wąską, przeszkloną dominantą, trochę przypominającą punkowego "irokeza". - Irokez? Jeszcze nikt tak tej części nie nazwał. No dobrze, niech będzie - westchnął Szymon Wojciechowski. I wyjaśnił: - To świetlik doświetlający budynek. Będzie charakterystycznym punktem budynku, czymś w rodzaju latarni morskiej, widocznej nawet z bardzo odległych części miasta - opowiadał.

Bar na 165 metrach

Pod świetlikiem znajdą się dwie kondygnacje ogólnodostępnej restauracji, którą inwestor, firma Karimpol, nazywa Skybar - podniebny bar. - To będzie rodzaj restauracji ze wspaniałym panoramicznym widokiem na Warszawę z wysokości 165 metrów - opowiadał Harald Jaeschek z Karimpolu. - Powierzchnię będzie można różnie aranżować w zależności od potrzeb, część można będzie na przykład urządzić jako centrum konferencyjne. Ale na pewno część powierzchni będzie dostępna dla osób z zewnątrz jako bar. Jedna z wind jest przypisana do Skybaru. Więc budynek będzie służyć nie tylko pracownikom, ale mieszkańcom miasta - podkreślał Jaeschek.

Budynek zaoferuje 38,6 tys. m kw. biur oraz 3,1 tys. usług na czterech pierwszych kondygnacjach budynku i blisko 800 m kw. Skybaru. Pod ziemią powstanie pięciokondygnacyjny parking na 428 aut, w którym zaplanowano także miejsce na 500 rowerów.

Rondo Daszyńskiego drugim Mordorem?

Rondo Daszyńskiego, przy którym stanie wieżowiec Karimpolu, staje się jednym z rejonów największej koncentracji biur w Warszawie. Na czterech narożnikach przy tym rondzie już powstaje lub planowane są biurowce o łącznej powierzchni aż 330 tys. m kw.! To tyle biur, ile w sumie ma cała Łódź. Albo inaczej: to jedna trzecia biur na Służewcu.(…)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19500082,195-metrowy-wiezowiec-z-restauracja-na-szczycie-powstanie-na.html#BoxLokWawImg

Piszą o nas

Projekty

więcej »