Piszą o nas

 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys członkiem zarządu głównego SARP

  Agnieszka Kalinowska-Sołtys członkiem zarządu głównego SARP01.03.2016, 14:07

  (…)Moim zadaniem jest kontynuowanie prac, które zaczęłam w poprzedniej kadencji jako pełnomocnik ZG SARP (2012-2015). Jako specjalista w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, wraz z zespołem ekspertów w tej dziedzinie, zajmujemy się promowaniem i wdrażaniem dobrych praktyk projektowych związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami energo-oszczędnymi - powiedziała architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys. - Celem tych działań jest podniesienie jakości projektowanych budynków, które są wznoszone i eksploatowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przy racjonalnie uzasadnionych nakładach ekonomicznych. (…) www.propertydesign.pl

  Czytaj więcej »
 • Torus zaprezentował III etap gdańskiej Alchemii

  Torus zaprezentował III etap gdańskiej Alchemii15.12.2015, 09:35

  Torus zaprezentował III etap gdańskiej Alchemii projektu APA Wojciechowski Architekci. W dniu 2 października odbyła się uroczysta premiera III etapu inwestycji Alchemia. Kolejna część kompleksu będzie miała 14 kondygnacji nadziemnych, kształt litery H i będzie największym wolnostojącym budynkiem biurowym w północnej Polsce. Jego łączna powierzchnia biurowa wyniesie blisko 36 tys. m2, a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji aż 3 tys. m2. Wydarzenie połączone było z uroczystym otwarciem II etapu inwestycji.

  Czytaj więcej »
 • Jak się zmieni plac Defilad?

  Jak się zmieni plac Defilad?23.10.2015, 16:01

  Nowe gmachy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa, projekt Thomas Phifer przy współpracy z APA Wojciechowski Architekci. Pierwszy gmach na placu Defilad będzie wyglądać jak jasna i lekka chmura, a drugi jak ciężka i burzowa. "Chmurne" pudełka stworzą kontrast do wszystkiego, co jest wokół Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa mają odmienić wielką pustkę i parking w centrum miasta. Już można zobaczyć linie zabudowy gmachów - są namalowane białą farbą na bruku, a nawet krzakach, które znikną.

  Czytaj więcej »
 • Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej

  Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej11.09.2015, 11:31

  Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej - galerii handlowej, która powstanie na Tarchominie, w rejonie ul. Światowida. Budowa jest już w toku, zakupy w galerii będzie można zrobić w połowie 2017 r. Inwestorem galerii handlowej jest giełdowy deweloper Globe Trade Centre SA. Obiekt ma powstać w rejonie ulic Milenijnej i Światowida, tuż obok oddanej niedawno linii tramwajowej z Młocin do Tarchomina. (…)

  Czytaj więcej »
 • Alchemia sprzedana REINO i Bluehouse

  Alchemia sprzedana REINO i Bluehouse25.08.2015, 11:17

  POLSKA Pierwsza faza gdańskiej inwestycji biurowej Alchemia zmienia właściciela. Torus, deweloper zespołu biznesowego, sprzedał nieruchomości spółce joint venture utworzonej przez REINO Dywidenda Plus oraz fundusz Bluehouse Capital Advisor – dowiedział się "Eurobuild CEE".

  Czytaj więcej »
 • Zbudować prawdziwe centrum Miasteczka Wilanów

  Zbudować prawdziwe centrum Miasteczka Wilanów09.07.2015, 09:43

  Aby Miasteczko Wilanów nie pozostało dobrze zaprojektowaną, ale mimo wszystko, sypialnią, powinno rozwijać się w zrównoważony sposób. Dzielnicy, w której dominuje funkcja mieszkaniowa, wciąż brakuje „środka ciężkości”. Jego naturalna lokalizacja to okolice ul. Przyczółkowej, Ratusza i biurowca Capital Park. By dopełnić to centrum, Galeria Wilanów powinna powstać jak najszybciej.

  Czytaj więcej »
 • Nowa siedziba Teatru Rozmaitości i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Nowa siedziba Teatru Rozmaitości i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie25.06.2015, 09:45

  „Niedługo poznamy ostateczny kształt zespołu budynków teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Z północnej strony placu Defilad zniknęły już zabudowania zaplecza budowy drugiej linii metra. Tymczasem dobiegają końca prace nad koncepcją architektoniczną zespołu budynków, prowadzone od grudnia ubiegłego roku przez wybraną latem pracownię Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku. Zespół projektowy Thomasa Phifera, wraz z wybraną przez niego na polskiego partnera pracownią APA Wojciechowski opracowuje projekt zarówno obu gmachów i terenu pomiędzy nimi, jak i koncepcję nowego placu Defilad, tak, by wraz z muzeum i teatrem stworzył on spójną całość urbanistyczną. (…)”

  Czytaj więcej »
poprzednia strona[1] [2] [3] [4] ... [6]      następna strona

Projekty

więcej »