Piszą o nas

 • Jak się zmieni plac Defilad?

  Jak się zmieni plac Defilad?23.10.2015, 16:01

  Nowe gmachy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa, projekt Thomas Phifer przy współpracy z APA Wojciechowski Architekci. Pierwszy gmach na placu Defilad będzie wyglądać jak jasna i lekka chmura, a drugi jak ciężka i burzowa. "Chmurne" pudełka stworzą kontrast do wszystkiego, co jest wokół Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa mają odmienić wielką pustkę i parking w centrum miasta. Już można zobaczyć linie zabudowy gmachów - są namalowane białą farbą na bruku, a nawet krzakach, które znikną.

  Czytaj więcej »
 • Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej

  Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej11.09.2015, 11:31

  Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej - galerii handlowej, która powstanie na Tarchominie, w rejonie ul. Światowida. Budowa jest już w toku, zakupy w galerii będzie można zrobić w połowie 2017 r. Inwestorem galerii handlowej jest giełdowy deweloper Globe Trade Centre SA. Obiekt ma powstać w rejonie ulic Milenijnej i Światowida, tuż obok oddanej niedawno linii tramwajowej z Młocin do Tarchomina. (…)

  Czytaj więcej »
 • Alchemia sprzedana REINO i Bluehouse

  Alchemia sprzedana REINO i Bluehouse25.08.2015, 11:17

  POLSKA Pierwsza faza gdańskiej inwestycji biurowej Alchemia zmienia właściciela. Torus, deweloper zespołu biznesowego, sprzedał nieruchomości spółce joint venture utworzonej przez REINO Dywidenda Plus oraz fundusz Bluehouse Capital Advisor – dowiedział się "Eurobuild CEE".

  Czytaj więcej »
 • Zbudować prawdziwe centrum Miasteczka Wilanów

  Zbudować prawdziwe centrum Miasteczka Wilanów09.07.2015, 09:43

  Aby Miasteczko Wilanów nie pozostało dobrze zaprojektowaną, ale mimo wszystko, sypialnią, powinno rozwijać się w zrównoważony sposób. Dzielnicy, w której dominuje funkcja mieszkaniowa, wciąż brakuje „środka ciężkości”. Jego naturalna lokalizacja to okolice ul. Przyczółkowej, Ratusza i biurowca Capital Park. By dopełnić to centrum, Galeria Wilanów powinna powstać jak najszybciej.

  Czytaj więcej »
 • Nowa siedziba Teatru Rozmaitości i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Nowa siedziba Teatru Rozmaitości i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie25.06.2015, 09:45

  „Niedługo poznamy ostateczny kształt zespołu budynków teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Z północnej strony placu Defilad zniknęły już zabudowania zaplecza budowy drugiej linii metra. Tymczasem dobiegają końca prace nad koncepcją architektoniczną zespołu budynków, prowadzone od grudnia ubiegłego roku przez wybraną latem pracownię Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku. Zespół projektowy Thomasa Phifera, wraz z wybraną przez niego na polskiego partnera pracownią APA Wojciechowski opracowuje projekt zarówno obu gmachów i terenu pomiędzy nimi, jak i koncepcję nowego placu Defilad, tak, by wraz z muzeum i teatrem stworzył on spójną całość urbanistyczną. (…)”

  Czytaj więcej »
 • Port Praski odmieni stolicę

  Port Praski odmieni stolicę09.04.2015, 09:54

  Apartamenty z własną przystanią, pływające restauracje, amfiteatr, hotel i szpital. Projekt w sercu miasta ma się stać ikoną Warszawy. (…)– Nie ma drugiego takiego miejsca w Warszawie. To miejsce, gdzie od podstaw chcemy stworzyć fragment miasta, tkanki miejskiej nad wodą.

  Czytaj więcej »
 • Ogród nie jest tylko hasłem

  Ogród nie jest tylko hasłem04.11.2014, 09:16

  Powstające w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu parki biurowe Business Garden to kompleksy budynków biurowych zlokalizowanych na dużej powierzchni, blisko głównej sieci dróg i środków transportu publicznego. Inwestycje są realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

  Czytaj więcej »
poprzednia strona[1] [2] [3] [4] ... [6]      następna strona

Projekty

więcej »