Piszą o nas

 • Eurobuild 04.2016

  Eurobuild 04.201610.05.2016, 12:48

  Szefowie jednej z największych polskich pracowni architektonicznych w wywiadzie bez makijażu. Rafał Ostrowski, Tomasz Szpyt Eurobuild 04.2016.

  Czytaj więcej »
 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys członkiem zarządu głównego SARP

  Agnieszka Kalinowska-Sołtys członkiem zarządu głównego SARP01.03.2016, 14:07

  (…)Moim zadaniem jest kontynuowanie prac, które zaczęłam w poprzedniej kadencji jako pełnomocnik ZG SARP (2012-2015). Jako specjalista w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, wraz z zespołem ekspertów w tej dziedzinie, zajmujemy się promowaniem i wdrażaniem dobrych praktyk projektowych związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami energo-oszczędnymi - powiedziała architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys. - Celem tych działań jest podniesienie jakości projektowanych budynków, które są wznoszone i eksploatowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przy racjonalnie uzasadnionych nakładach ekonomicznych. (…) www.propertydesign.pl

  Czytaj więcej »
 • Torus zaprezentował III etap gdańskiej Alchemii

  Torus zaprezentował III etap gdańskiej Alchemii15.12.2015, 09:35

  Torus zaprezentował III etap gdańskiej Alchemii projektu APA Wojciechowski Architekci. W dniu 2 października odbyła się uroczysta premiera III etapu inwestycji Alchemia. Kolejna część kompleksu będzie miała 14 kondygnacji nadziemnych, kształt litery H i będzie największym wolnostojącym budynkiem biurowym w północnej Polsce. Jego łączna powierzchnia biurowa wyniesie blisko 36 tys. m2, a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji aż 3 tys. m2. Wydarzenie połączone było z uroczystym otwarciem II etapu inwestycji.

  Czytaj więcej »
 • Jak się zmieni plac Defilad?

  Jak się zmieni plac Defilad?23.10.2015, 16:01

  Nowe gmachy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa, projekt Thomas Phifer przy współpracy z APA Wojciechowski Architekci. Pierwszy gmach na placu Defilad będzie wyglądać jak jasna i lekka chmura, a drugi jak ciężka i burzowa. "Chmurne" pudełka stworzą kontrast do wszystkiego, co jest wokół Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa mają odmienić wielką pustkę i parking w centrum miasta. Już można zobaczyć linie zabudowy gmachów - są namalowane białą farbą na bruku, a nawet krzakach, które znikną.

  Czytaj więcej »
 • Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej

  Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej11.09.2015, 11:31

  Bank Pekao skredytuje budowę Galerii Północnej - galerii handlowej, która powstanie na Tarchominie, w rejonie ul. Światowida. Budowa jest już w toku, zakupy w galerii będzie można zrobić w połowie 2017 r. Inwestorem galerii handlowej jest giełdowy deweloper Globe Trade Centre SA. Obiekt ma powstać w rejonie ulic Milenijnej i Światowida, tuż obok oddanej niedawno linii tramwajowej z Młocin do Tarchomina. (…)

  Czytaj więcej »
 • Alchemia sprzedana REINO i Bluehouse

  Alchemia sprzedana REINO i Bluehouse25.08.2015, 11:17

  POLSKA Pierwsza faza gdańskiej inwestycji biurowej Alchemia zmienia właściciela. Torus, deweloper zespołu biznesowego, sprzedał nieruchomości spółce joint venture utworzonej przez REINO Dywidenda Plus oraz fundusz Bluehouse Capital Advisor – dowiedział się "Eurobuild CEE".

  Czytaj więcej »
 • Zbudować prawdziwe centrum Miasteczka Wilanów

  Zbudować prawdziwe centrum Miasteczka Wilanów09.07.2015, 09:43

  Aby Miasteczko Wilanów nie pozostało dobrze zaprojektowaną, ale mimo wszystko, sypialnią, powinno rozwijać się w zrównoważony sposób. Dzielnicy, w której dominuje funkcja mieszkaniowa, wciąż brakuje „środka ciężkości”. Jego naturalna lokalizacja to okolice ul. Przyczółkowej, Ratusza i biurowca Capital Park. By dopełnić to centrum, Galeria Wilanów powinna powstać jak najszybciej.

  Czytaj więcej »
poprzednia strona[1] [2] [3] [4] ... [6]      następna strona

Projekty

więcej »