Po godzinach / Hobby

W kwietniu 2015 załoga M.Grzelewski / K.Niedbała debiutowała w Rajdowych samochodowych Mistrzostwach Polski

05.08.2015, 10:09

Wraz ze zmiana regulaminu i utworzeniem klasy dla samochodów historycznych (HR+30) dla aut powyżej 30 lat, pojawiła się szansa na kontunuowanie swojej rajdowej pasji przez wspieraną przez APA Wojciechowski załogę. RSMP to najwyższy rangą i najtrudniejszy cykl imprez w Polsce, umożliwiający starty obok najlepszych zespołów i zawodowych kierowców. Poniżej relacja załogi po rajdzie Świdnickim Krauze:

„Było mega trudno…Mistrzostwa Polski to jednak inny poziom niż dotychczas przyszło nam się mierzyć, na duże i liczne próby wystawiając nas, samochód i serwis.

Ogólnie możemy uznać rajd za udany bo udało się go ukończyć (na 86 załóg ok 30-tu odpadło – było naprawdę mnóstwo wypadków), w klasie zajęliśmy 1 miejsce, a w klasyfikacji generalnej 54….głównie za sprawa bardzo licznych awarii z jakimi się zmagaliśmy i kar czasowych na nas nałożonych - w sumie kilkanaście minut. W sobotę walczyliśmy od początku rajdu z usterką sprzęgła (praktycznie trasę przejechaliśmy tylko na jednym biegu !) a etap niedzielny to dalsze problemy ze sprzęgłem, skrzynią (brak drugiego biegu), silnikiem (awaria zaworu) i uszkodzonym zawieszeniem (w tym nowa opona i felga). Do tego drobna przygoda blacharska bo po długim boku zahaczyłem tyłem o skarpkę….;)

Tak wiec zebraliśmy ogromny bagaż doświadczenia (w weekend przejechaliśmy tyle odcinków specjalnych co dotychczas pokonywaliśmy w ciągu całego roku!) po bardzo trudnych trasach (legendarne Walimskie patelnie i leśne odcinki w Kamionkach – czyli fragmenty dawnego rajdu Elmot). Meta a tym samym plan zostały osiągnięty J. Osłodą dla tych trudów byli niewątpliwie kibice i ilość zainteresowania nasza załoga – na strefie serwisowej i w oczekiwaniu na odcinki podchodziły do nas tłumy kibiców proszących o autografy, robiących sobie z nami zdjęcia, dziękujących za przyjazd tak nietypowym i legendarnych autem, które przez wielu zostało uznane za najładniejsza rajdówkę na tej imprezie J

Teraz czas na naprawy samochodu i przygotowania do rajdu Karkonowskiego w drugiej połowie maja.

Po godzinach / HobbyPo godzinach / HobbyPo godzinach / Hobby
 
Po godzinach / HobbyPo godzinach / HobbyPo godzinach / Hobby
 

Projekty

więcej »