Pobierz kartę projektu w wersji PDF
Opis projektu
Nazwa projektu: SKYLINER
Lokalizacja: Ul. Prosta, Wola, Warszawa
Autorzy projektu: Michał Sadowski, Szymon Wojciechowski, Magda Maciąg, Magda Rachuta, Sergiusz Frąckiewicz, Jarosław Kubik, Agnieszka Matys, Karol Wojnarowski, Katarzyna Sierakowska, Witold Dudek, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Marcin Grzelewski, Monika Próchnicka, Salma Amarin, Piotr Cieslukowski, Agnieszka Marach, Piotr Gałecki, Jerzy Biel, Maxymylian Dobkowski, Karina Konieczny, Andrzej Hunzwi, Weronika Kowa, Justyna Dąbek, Grzegorz Gurgacz, Klara Janicka
Inwestor: Spektrum Real Sp. z.o.o.
Projekt konstrukcji: ARBO Projekt Sp. z o.o.
Projekt fasady: STUDIO PROFIL Tomasz Karwatka Jacek Kucharski S.J.
Projekt Instalacji: INTEC PROJEKT Sp. z o.o.
Certyfikat: BREEAM Excellent
Powierzchnia użytkowa: 72 000 m2
Powierzchnia całkowita: 94 000 m2
Powierzchnia najmu: 43 600 m2
Powierzchnia terenu: 7 288 m2
Ilość kondygnacji: 45
Data projektu: marzec 2014
Wysokość budynku: 195m
Certyfikaty: BREEAM
Opis projektu:
Skyliner jest budynkiem biurowo usługowym przeznaczonym na wynajem. Główne wejście do budynku znajduje się od strony ul. Prostej i od pasażu. Budynek ma 5 kondygnacji garażowych podziemnych.
Położenie budynku zapewnia doskonały dojazd komunikacją miejską. Bliska lokalizacja przystanków tramwajowych autobusowych i metra zapewnia połączenia we wszystkich kierunkach.
Budynek wysokościowy posadowiony jest na podium stanowiącym łącznik z przewidywanym budynkiem w Etapie II inwestycji. Podium o zróżnicowanej wys. od 9,5 do 16,5 m. wysunięty poza obrys budynku wysokościowego w kierunku południowym
Nowa zabudowa wysoka będzie równoważyć relacje przestrzenne w ramach całego zespołu zabudowy istniejącej i projektowanej uwzględniając kontekst przestrzenny i funkcjonalny tej lokalizacji.
Z uwagi na położenie w centrum miasta oraz ze względu na reprezentacyjny charakter strefy śródmiejskiej, partery usługowe zostaną zaaranżowane z uwzględnieniem ich wysokiej jakości i dostępności, zastosowane materiały wykończeniowe oraz rozwiązania przestrzenne w całym budynku o wysokich standardach estetycznych i funkcjonalnych.
Na poziomie garażu znajdują się pomieszczenia techniczne obsługujące budynek, takie jak węzeł cieplny, trafostacja, rozdzielnia średniego i niskiego napięcia, zbiorniki wody pożarowej, pomieszczenie przyłącza wody, pomieszczenia separatorów i inne pomieszczenia techniczne, zapleczowe i magazynowe, pomieszczenie wentylacji strumieniowej, studnia schładzająca, pompownia pożarowa, maszynownia wentylacyjna. Garaż przeznaczony jest dla 443 samochodów:
Na parterze umieszczono wiele funkcji umożliwiających sprawne i komfortowe użytkowanie budynku dla ludzi w nim pracujących jak również dla przechodniów i użytkowników tylko części komercyjnej znajdującej się w bazie budynku.