Projekty / Mieszkania

Ul. Sierakowskiego - Port Praski, Warszawa
Zobacz dokładną lokalizację obiektu
Pobierz kartę projektu w wersji PDF

Opis projektu

Nazwa obiektu: Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami

Lokalizacja: Warszawa, ul. Okrzei 14, róg Sierakowskiego, Port Praski / Praga Północ

Generalny projektant: APA Wojciechowski

Autorzy projektu: Szymon Wojciechowski, Michał Sadowski, Marcin Grzelewski, Izabela Pietraszek-Kubicka, Joanna Nowosadzka, Piotr Zielawski, Marek Mieszkowski, Carlos Rendon Ruiz, Arkadiusz Trocewicz, Weronika Kowa, Aneta Decyk, Konrad Nieradka, Michał Uchwat, Salma Amarin, Maria Walc, Monika Wrzeszcz-Klonowska

Inwestor: Port Praski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

Projekt konstrukcji: SP Projektowanie Konstrukcji

Projekt fasady: Studio Profil

Projekt instalacji: INTEC Projekt Sp. z o.o.

Powierzchnia terenu:  3 364m2

Powierzchnia całkowita:  15 000m2

Powierzchnia użytkowa:  11 500m2

Ilość kondygnacji:

  • podziemne: 2
  • nadziemne: od 4 do 7

Projekt architektoniczny: 2013 r.

Realizacja: 2015 r.

Opis projektu:

Główną ideą założenia architektonicznego jest kontynuacja historycznego sposobu kwartałowego kształtowania układów urbanistycznych. Budynek łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne z nawiązaniem do pierzejowej zabudowy charakterystycznej dla kamienic Warszawskiej Starej Pragi.

Obiekt jest częścią przedsięwzięcia związanego z planowaniem centrum prawobrzeżnej części Warszawy. Będzie stanowił swoistą bramę wejściową, prowadzącą do nowoczesnej przestrzeni Portu. Jego elewacje potraktowano w sposób szczególny, z dbałością o detale. Zaproponowano optyczne rozbicie długiej elewacji wzdłuż ulicy Sierakowskiego na mniejsze moduły-„kamienice”, które będą wyróżniać się wykończeniem materiałowym, utrzymując jednocześnie podobny gabaryt i wycofanie ostatniej kondygnacji.

Budynek mieszkalny wielorodzinny, z usługami na parterze i powierzchnią biurową. Dzieli się  w sposób modułowy, rozpięty jest na planie wieloboku, posiada wewnętrzny dziedziniec otwarty na północny-zachód,  w stronę ulicy Okrzei.

Projekty

więcej »