Projekty / Koncepcje i konkursy

Dzienny dom opieki dla osób starszych z funkcją biurową
Zobacz dokładną lokalizację obiektu
Pobierz kartę projektu w wersji PDF

Opis projektu

Miasto: Warszawa

Ulica: Brylowska

Autorzy: Rafał Pamuła, Anna Jagiełło-Hinde

Inwestor: Gmina Wyznaniowa Żydowska

Powierzchnia dróg: ok. 427m2 + ok.425m2 inne pow. utwardzone

Powierzchnia zieleni: ok. 2200m2

Powierzchnia terenu: 4305m2

Powierzchnia użytkowa: ok. 8000m2

Powierzchnia zabudowy: 1566,68 m2

Kubatura: 37202,28 m3

Ilość pięter: 5 + 1 (parking podziemny)

Realizacja: 2011/2012

Opis projektu:

Projektowany budynek to dzienny dom opieki dla osób starszych z ogrodem zimowym na poziomie przyziemia oraz z funkcją biurową na wyższych, czterech kondygnacjach. Każde piętro biurowe może być podzielone na więcej mniejszych powierzchni w zależności od potrzeb rynku.

Rzut budynku oparty jest na dwóch podstawowych figurach – kwadracie i prostokącie, które się przenikają ze sobą. Elewacja części na rzucie kwadratu została zaprojektowana jako całkowicie szklana z pionowymi kamiennymi „żyletkami”, które podkreślają pionowy rysunek elewacji. Elewacja części budynku opartym na planie prostokąta została zaprojektowana jako pełna ściana wykończona okładziną kamienną z oknami podłoga-sufit. Tym razem chodziło o podkreślenie poziomego kierunku elewacji. Wejście główne do budynku znajduje się od strony zachodniej i wita gości dwukondygnacyjnym lobby ,które kierunkuje użytkowników budynku do domu opieki lub też na piętra biurowe.

Teren inwestycji posiada wiele bardzo szlachetnych gatunków drzew i założenie projektowe szanuje tą zieleń. A przy okazji wykorzystuje ją jako atrakcja. Przeszklony ogród zimowy otoczony zielenią sprawia wrażenia połączenia wnętrza z zewnętrzem.

Projekty

więcej »