W naszej praktyce projektowej szczególnie ważną rolę odgrywają innowacje. Opierając się na zasadach zrównoważonego rozwoju, wysokiej jakości i estetyki, poszukujemy nowoczesnych i zarazem optymalnych rozwiązań projektowych. Projektujemy w oparciu o metodologię BIM, która jest standardem w naszej pracowni.

Członkiniami i członkami naszego zespołu są doświadczeni BIM managerowie/managerki, BIM Coordinatorzy / Coordinatorki, Modelerzy / Modelerki oraz Osoby zajmujące się analizą danych. Wdrożyliśmy odpowiednie standardy i regularnie prowadzimy szkolenia nie tylko podnoszące kompetencje w zakresie korzystania z oprogramowania BIM, ale także wyjaśniające sens metodologii BIM i cele projektów naszych klientów.

Ponadto, często omawiamy najnowsze trendy i potencjalne przeszkody oraz szybko wdrażamy przyszłe rozwiązania, dzięki czemu nasze projekty będą się wyróżniać na rynku i gwarantować sukces biznesowy naszych klientów, a także zapewnią ponadczasowość naszych projektów. Nasz zespół składa się z osób z rozległą wiedzą zdobytą w firmach konsultingowych i deweloperskich oraz ukończonymi dodatkowymi studiami (również na zagranicznych uczelniach). Dzięki temu dysponujemy dogłębną wiedzą, która przydaje się na każdym etapie inwestycji i jest pomocna podczas rozmów z klientami i na placu budowy.

Jesteśmy w stanie dodać dodatkowe informacje do obiektów BIM istotne dla certyfikacji zrównoważonego rozwoju, aby zapewnić niezbędne zestawienia ilościowe z modeli dla konsultanta odpowiedzialnego za certyfikację zrównoważonego rozwoju projektu. Jesteśmy w stanie (jeśli uzgodniono to w BIM Level of Information Requirements) dodać jasne i ujednolicone etykietowanie oraz dodatkowe informacje do materiałów używanych w elementach budowlanych, aby dostarczyć model BIM odpowiedni do oceny cyklu życia. W przypadku certyfikacji BREEAM możemy obliczyć ślad węglowy inwestycji.

Wykorzystując nowe technologie projektowe, takie jak projektowanie wspomagane algorytmami, bierzemy pod uwagę rozwiązania przestrzenne i elewacyjne, które zmniejszają zużycie energii na wczesnych etapach koncepcyjnych. Tworzenie parametrycznych analiz środowiskowych i modeli światła dziennego/energii dla konkretnego projektu pozwala nam zbadać tysiące możliwych rozwiązań i zoptymalizować budynek pod kątem wydajności pod względem obciążeń ogrzewania /chłodzenia /sztucznego oświetlenia. Wykorzystanie algorytmów daje nam również możliwość zbadania opcji projektów elewacji o złożonej geometrii, jeśli jest to konieczne.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia do obliczania śladu węglowego budynku, symulacji charakterystyki energetycznej budynku, symulacji charakterystyki cieplnej fasad oraz obliczania zapotrzebowania na windy, dzięki czemu budynek jest ekonomiczny w utrzymaniu i łatwy w zarządzaniu. W procesie projektowania wspólniez naszymi klientami poszukujemy rozwiązań i materiałów, które wpisują się w zasady gospodarki o obiegu zamkniętym.