Skyliner to strzelisty, smukły drapacz chmur o starannie wypracowanym kształcie. Wiele ostatnich pięter rzeczywiście chowa się w chmurach. Jego architektura wyróżnia się na tle innych wysokich budynków wokół Ronda Daszyńskiego. Wieża została osadzona w szerokiej, przeszklonej bazie o wysokości 16 metrów, co daje efekt oderwania od ziemi głównej części wysokiej i sprawia wrażenie płynięcia w powietrzu. Inwestycja certyfikowana jest w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Przed 195-metrowym wieżowcem rozpościera się zielony plac oparty na ściśle geometrycznej kompozycji 9 drzew–symboli, tworzących plac miejski stanowiący atrakcyjne wejście do budynku. To przestrzeń publiczna spinająca węzeł komunikacyjny Towarowa/Prosta z rejonem, w którym powstaje wiele nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych.
Jednoprzestrzenny, całkowicie przeszklony hall stworzony w oparciu o żelbetową ścianę stanowi bardzo czytelne wejście do budynku. Szklaną ścianę holu przecinają schody, odwołujące się Schodów Hiszpańskich z Rzymu. Są symbolem miasta, komunikacji międzyludzkiej, wreszcie – otwartym miejscem, w którym będzie tętniło życie! Hall stanie się w zależności od potrzeby chwili: kawiarnią, miejscem spektakularnego pokazu mody, widownią wydarzenia teatralnego, pokazu kinowego czy galerią sztuki.
Najważniejszym elementem architektonicznym całej kompozycji Skyliner jest ściana z betonu architektonicznego, która łączy w sobie całkowicie przeszklony hol, 195-metrową wieżę oraz szczyt budynku - dwupoziomowy, elegancki Skybar. Jego goście będą mogli podziwiać niesamowitą panoramę całej Warszawy.
W biurowcu zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz organicznie nadmiernego zużycia wody i energii. Wśród nich znajdują się m.in. energooszczędny system szybkobieżnych wind z napędem regeneracyjnym, automatyczne oświetlenie zewnętrzne wyłączane w godzinach nocnych i wyposażone w czujniki zmierzchowe oraz zegar czasowy pozwalający na ograniczenie zbędnego działania oświetlenia w ciągu dnia. Zielone dachy oraz otaczające go tereny są wypełnione roślinnością. Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie efektu miejskiej wyspy ciepła, przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza i pozwala skutecznie gospodarować wodami opadowymi. Budynek umożliwia najemcom aranżację przestrzeni w sposób zapewniający użytkownikom wysoki komfort: 100 proc. powierzchni biurowej przeznaczonej do pracy znajduje się w pobliżu okien, a ponad 83 proc. powierzchni ma dostęp do światła dziennego.
Do współpracy zaproszono także firmy dostarczające zielone rozwiązania gwarantujące m.in. korzystanie w całości z odnawialnych źródeł energii, którą do Skylinera dostarczy innogy Polska z Grupy E.ON. Zakup energii ekologicznej został potwierdzony gwarancją jej pochodzenia w 100 proc. z lądowych farm wiatrowych, co wpisuje się w zielony charakter budynku.